7. tipov ako ľahšie zvládnuť rozchod

Mnohokrát po ukončení vzťahu sa snažíme bojovať sami v sebe. Najprv sme nahnevaný, no akonáhle náš hnev pominie prichádza horšia časť – smútok, bezmocnosť. Zvykneme sa obviňovať, poprípade snažiť sa zachrániť vzťah. Zachrániť vzťah je skvelá voľba. Nezabúdajte však, že záchranu vzťahu musia chcieť obe strany. Jedna nestačí. Ak sa neviete rozhodnúť či Vám ten vzťah stojí za záchranu, poprípade neviete čo robiť, odporúčam Vám službu : https://solmejt.sk/sluzba/rozvod-rozchod-alebo-zachrana-vztahu/. Služba je určená priamo pre ľudí, ktorí nevedia ako ďalej v rozchode/rozvode a obsahuje 2 sedenia.

Ak sa Vám Váš vzťah nepodarilo zachrániť, ponúkam Vám krátke tipy, ako lepšie zvládnete rozchod.

  1. Je nutné prijať skutočnosť

No a čo?! Tak Vám to nevyšlo. Svet sa nezrúti, život pokračuje ďalej. Pokúšali ste sa to zachrániť, nepodarilo sa Vám to, je čas sa pohnúť ďalej. Pokúste sa prijať skutočnosť, že návrat už nie je možný a jediné čo môžete v prvom kroku pre seba urobiť je – prijať to. Prijať skutočnosť, že je koniec.

2. Ak Vám dotyčný/á chýba, nepresviedčajte sa o opaku

Prijali ste už skutočnosť, avšak Váš ex-partner Vám z času na čas chýba. Je Vám smutno a najradšej by ste utekali za ním. Netrápte sa tým, je to normálne, že sa takto cítite. Nechajte to v sebe odznieť, poplačte si, no v žiadnom prípade sa nepresviedčajte o opaku. Sebaklam ešte v živote nepriniesol nič priaznivé do života.

3. Neprezerajte si sociálny profil ex-partnera/ky, poprípade Vaše spoločné fotky

Ak máte tendenciu si neustále pozerať Vaše spoločné fotky – vymažte si ich, alebo uložte na externý disk. V prípade, že potrebujete sledovať svojho ex-partnera na jeho sociálnych sieťach – nerobte to. Budete sa len viac trápiť pre niečo, čo už nezmeníte. Spomienky sú super, no určite Vám neprospievajú po rozchode.

4. Ak Vám je veľmi ťažko, vyrozprávajte sa – potrebujete vypočuť

Určite prídu chvíle, kedy sa budete cítiť veľmi smutne, zmätene. V takýchto chvíľach odporúčam zavolať najlepšej kamarátke a vyrozprávať sa, zdôveriť sa jej so svojimi pocitmi. Určite si však nezvoľte kamarátku, ktorá Vás absolútne nepočúva. Je dôležité mať pri sebe človeka, ktorý Vás ochotne a so záujmom vypočuje a pochopí. Ak nemáte takého to človeka odporúčam našu službu Virtuálnej kamarátky : https://solmejt.sk/sluzba/virtualna-kamaratka/

5. Neutápajte sa v žiali. Je čas zhodnotiť čo Vám Váš bývalý vzťah a partner dal a naopak čo Vám vzal.

Po vyrozprávaní sa, prichádza často moment, kedy si človek povie a dosť bolo trápenia! Rozhodne s Vami súhlasím. Tu odporúčam, aby ste si spätne zhodnotili Vášho ex-partnera a Váš vzťah, ktorý skončil. Je vhodné si povedať úprimne v čom bol vzťah/partner prospešný, alebo naopak škodlivý. Čo Vám robilo dobre a čo naopak nie. Spoznáte samu seba a pre budúcnosť sa vyhnete ďalším konfliktom.

6. Pokúste sa zapojiť do svojho života viac aktivít, ktoré Vás napĺňajú

Tak a do toho! Napíšte si zoznam aktivít, ktoré Vás bavia. Je úplne jedno či ide o kino, divadlo, bicykel, korčule, fitnescentrum, rybárčenie alebo štrikovanie. Jednoducho spíšte si zoznam aktivít, ktoré Vás napĺňajú a naplánujte si ich na najbližšie dni. Nemusíte na každý deň 3, zas nepreháňajme to. S citom a rozumom 🙂

7. Venujte sa sebe, užívajte životné chvíle a tešte sa z lepšej budúcnosti

Už ste sa zmierili s tým čo Vás v živote postretlo a rozhodli ste sa pre lepšiu budúcnosť. Viete čo do budúcna nebudete vyhľadávať, a čo naopak budete. Po dôkladnom zvážení a ak už budete pripravení, je čas začať sa obhliadať po novej známosti.

Držím Vám palce 🙂

Vaša Vladka

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *