6 situácií, ktoré vám pomôže vyriešiť kouč

Možno sa pýtate, prečo skúsiť koučing? Otázka by však mala skôr byť, prečo to aspoň neskúsiť? Koučing totiž neznamená, že sa k niečomu zaviažete, že vás niekto bude do niečoho nútiť. Nebodaj vám strkať nos do života. Koučing vás naučí mnohé oblasti vášho života posunúť na vyššiu úroveň. A to už minimálne stojí za skúšku.

Zdroj: Pixabay

Získajte od života viac

Možno chcete niečo vo svojom živote zmeniť, vylepšiť, dať životu nový kurz. Častým problémom však je, že mnoho ľudí nevie, ako správne vykročiť novým smerom. Lenže bez zmeny sa vo vašom živote nič nepohne. Hovorí sa, že už Albert Einstein tvrdil: „Šialenstvo je robiť rovnakú vec opakovane a očakávať iné výsledky.“

Ani Edison by nikdy nevynašiel žiarovku, ak by neustále opakoval pokus, ktorý mu raz nevyšiel. A práve o tom je koučing. Nedá vám návod na úspech, ale ukáže na možnosti ako robiť veci inak. Aby ste objavili cesty k tomu, že váš život môže vyzerať lepšie ako doteraz. Minimálne v šiestich kľúčových oblastiach.

1. Nespokojnosť v živote

Mnoho ráz sme v práci, ale aj doma nútení robiť veci, ktoré sa od nás očakávajú. Berieme príliš veľa ohľadov na druhých a zabúdame na seba. Na to, čo skutočne chceme. Čo nás teší, čo by sme radi robili.

Kouč vám pomôže nájsť samého seba v záplave požiadaviek a očakávaní. To vám pomôže stanoviť vlastné životné ciele a žiť plnohodnotnejšie.

Kouč vám ukáže zlepšenie komunikácie s druhými. Stáva sa vám, že iní pochopia veci inak, ako ste to zamýšľali? Kouč vám ukáže, ako to robiť lepšie. Rovnako aj to, ako napríklad prijať kritiku a zostať pokojný. Jednoducho žiť spokojnejšie.

2. Zlozvyky a zautomatizované činnosti

Ste v niektorých oblastiach stálym začiatočníkom a nenapredujete? Chcete sa niečoho v živote zbaviť, ale nedarí sa vám? S koučom môžete objaviť úplne nové riešenia. Pretože len ak sa zbavíte záťaže, môžete životom skutočne krásne letieť.

Kouč vám pomôže prekonať stereotypy, ktoré vás vždy privedú k neúspechu. Zbavíte sa závislostí. Spoločne dokážete zlozvyky nahradiť správaním, ktoré vám prospeje. Pritom nezáleží na tom, v akej oblasti sa chcete posunúť. Rozlomte stereotypy a pohnite sa k úspešnému životu aj v:

  • športe
  • učení sa jazyka
  • zlepšení kondície
  • time manažmente
  • zdravom životnom štýle.

Vedeli ste, že…

… až 90 percent ľudí máva pred vystupovaním na verejnosti trému? Bezdôvodne. Kouč vám vie poradiť aj s trémou.

3. Chudnutie

Aj vy ste už začali mnoho ráz chudnúť a pár mesiacov po skončení trápenia ste zrazu mali viac kíl ako predtým? Stačí si uvedomiť, že každý človek môže byť zdravý a štíhly. Otázkou je, aké postupy zvolíte. Sami k sebe, k svojmu telu, k životu. Aj štíhli a vyšportovaní ľudia by sa dokázali zmeniť na chorých a obéznych. No robia isté veci inak.

Nie je to dar od prírody, ale stav ich mysle, čo im umožňuje uspieť. Disciplína a kroky vedúce k výsledkom, ktoré ich odlišujú od priemeru. Pomôžem vám vytvoriť správne stratégie a vytrvať na ceste k vytýčeným cieľom. Aby vaša voľba bola nezlomná a silnejšia ako pokušenie v podobe zmrzlinovej torty.

4. Životné rozhodnutia

Stojíte pred prelomovým rozhodnutím v živote? Čaká vás krok, ktorý môže ovplyvniť váš  život na desiatky rokov dopredu? Poraďte sa. Biznis koučing je veľmi vyhľadávaný v otázkach kariéry a podnikania. Vie pomôcť v prípade zmeny práce aj pri strachu zo zmeny. Dokáže vám poradiť v novom pohľade na firmu a biznis.

Otvorí dvere k veciam, ktoré ste prehliadali a brzdili vás v rozlete. Veľkou pomocou je aj koučing v oblasti výberu školy či prvého zamestnania. Pomôže vám zdolať pochybnosti, správne sa zorientovať, aby ste nestrácali čas na trhu práce slepými uličkami.

Zdroj: Pixabay

5. Problematické vzťahy v rodine

V dlhodobých vzťahoch už niekedy pripomína partnerská rutina starú obohranú platňu. Čo tak priniesť novú iskru? Vyriešiť vzťahové problémy. Dobrý kouč vám môže pomôcť nájsť opäť samých seba aj spoločné šťastie.

Niekedy je však vhodné aj zistiť, prečo sa vám vo vzťahoch nedarí. Nájdete si vždy rovnakého partnera alebo ste sa zasekli v kolobehu zamilovaní a rozchodov. Je to akoby kapitola o vás? Skúste sa poradiť s koučom.

TIP

Až 70 % vzťahov stroskotá v prvom roku. S využitím koučingu sa zvýši šanca, že nájdete toho pravého a rozchod nebude vaším prípadom.

 6. Umenie vedieť sa správne rozhodovať

Prevziať na seba bremeno rozhodovania nie je vždy ľahké. Pýtať sa na rady ľudí zainteresovaných, neplodí vždy najlepšie výsledky. Kouč je ako nestranný pozorovateľ.

Pomôže vám nájsť stratégie. Premyslieť dôsledky. Naplánovať rôznorodé scenáre a na základe nich sa budete rozhodovať ľahšie. Osvojíte si postupy ako sa vedieť rozhodnúť aj vo chvíľach, kde iní stratia schopnosť prevziať zodpovednosť.

 

Vyskúšajte to

Osloviť kouča môže znamenať rýchlu zmenu. Jednu alebo viacero oblastí, ktoré možno považujete za problémové, dokážete skutočne zmeniť k lepšiemu. Tak prečo to neskúsiť?

 

Zdroje:

forbes.sk / efocus.sk

Similar Posts